Ubytování Český ráj - Kacanovy

 • Česky
 • English
 • Deutch
 • Úvod
 • Apartmány a ceny
 • Kontakty a mapa
 • Fotogalerie
 • Zajímavosti v okolí
 • Aktivní odpočinek
 • Chráněná krajinná oblast Český ráj

  Chráněná krajinná oblast Český ráj je nejstarším velkoplošných chráněným územím v České republice. Všem svým návštěvníkům nabízí přírodní dědictví v podobě mnoho neopakovatelných přírodních scenérií, jako například hruboskalské skalní město, hluboké lesy či soustavy rybníků pečlivě zasazených do okolní krajiny.

  Charakteristickou krajinnou scenérii poté dotváří oblíbené hrady a zámky, jako vystřižené z klasických pohádek či historických filmů.

  Přírodní zajímavosti

  Mezi nejvíce vyhlášené přírodní zajímavosti Českého ráje patří pískovcové skalní masivy. Dále se zde nachází zajímavé vyhlídky, rozsáhlé lesy, rybníky a další zajímavosti.

  Hruboskalské skalní město

  Hruboskalské skalní městoPověstné skalní město s více než 400 věžemi, dosahujícími výšek až 55 m, nabízí krásnou procházku. Řady nádherných vyhlídek i rozložitý masiv Čertovy ruky s archeologickými nálezy pravěkého hradiště. Prohlídku skal je možné spojit s návštěvou zámku Hrubá Skála, hradu Valdštejn či Lázní Sedmihorky.

  Přibližná vzdálenost: 3 km

  Další informace: hruboskalsko.cz

  Prachovské skály

  Prachovské skályPrachovské skály patří k takovým oblastem České republiky, které má každý z nás tak trochu v povědomí. Jsou součástí toho, jak vnímáme svou zemi, jsou jedním z míst, kam jezdíme již od dětství na školní výlety podobně jako do Národního muzea, Národního divadla, nebo třeba do Kutné Hory.

  Přibližná vzdálenost: 23 km

  Další informace: prachovskeskaly.com

  Příhrazské skály - Drábské světničky

  Příhrazské skály - Drábské světničkyToto dnes hojně výletníky i horolezci navštěvované místo byl kdysi skalní a strážný hrad. Přestože Drábské světničky nejsou žádným architektonickým skvostem, při procházce mezi skalami si báječně odpočinete a "vyvětráte hlavu". Ze skal je nádherný výhled na okolí.

  Přibližná vzdálenost: 13 km

  Další informace: wikipedia.org, interregion.cz

  Suché skály

  Suché skályOstře rozeklaný hřeben skal 1,5 km nad Malou Skálou naproti Vranovskému hřebeni, s nímž tvoří jednu linii. Skalní masiv z tvrdého cenomanského pískovce byl nad zemský povrch vyzdvižen a postaven do svislé polohy při alpinsko-himalajském vrásnění. Díky jejich tvaru se Suchým skalám říká také Kantorovy varhany nebo Maloskalské dolomity.

  Přibližná vzdálenost: 15 km

  Další informace: wikipedia.org, interregion.cz

  Hrady, zámky a zříceniny

  V nejbližším okolí se nachází mnoho zajímavých historických staveb, které stojí za návštěvu. Mezi nejzajímavější a nejznámější patří:

  Hrad Kost

  Hrad KostHrad Kost byl postaven ve 14.století. Prvním majitelem hradu byl Beneš z Vartemberka. O další rozšíření hradu se následně zasloužili Zajícové z Hazmburka, Šelemberkové, Bibrštejnové a Popelové z Lobkovic. V dnešní době je hrad Kost označován za nejzachovalejší gotický hrad s atraktivní polohou na skále v údolí Českého ráje.

  Přibližná vzdálenost: 10 km

  Další informace: kinskycastles.com

  Hrad Trosky

  Hrad TroskyHrad Trosky je jedním z nejnavštěvovanějších hradů v České republice. Tato památka je zasazena do malebné krajiny Českého ráje. Za příznivého počasí lze odsud spatřit např. města Prahu, Mladou Boleslav, Turnov i Rovensko p. T., dále České středohoří, Lužické a Jizerské hory, Krkonoše, velkou část Českého ráje.

  Přibližná vzdálenost: 15 km

  Další informace: trosky.cz

  Hrad Valdštejn

  Hrad ValdštejnHrad Valdštejn stojí v srdci Českého ráje na západním okraji hruboskalského skalního města, v kraji divukrásných skal. Byl založen kolem roku 1260 Jaroslavem z Hruštice z rodu Markvarticů, předků pánů z Valdštejna. Výjimečnou hodnotu má kamenný most s barokními sochami a kaple sv. Jana Nepomuckého s obrazem Jana Křtitele.

  Přibližná vzdálenost: 3 km

  Další informace: hrad-valdstejn.cz

  Zámek Hrubá Skála

  Zámek Hrubá SkálaHrubá Skála je romantický zámek ze 14. století stojící na mohutných pískovcových skaliscích uprostřed lokality Český ráj. Zámecká vyhlídková věž nabízí nádherný rozhled na Český ráj a okolí. Vyzkoušejte zámecký restaurant s vlastním vinným archivem v gotickém sklepě nebo kavárnu s letní terasou na hradbách s výhledem na Český ráj. Pravidelný letní kulturní program - scénický šerm, hudební odpoledne, piano večery, tance, výstavy, adrenalinové sporty.

  Přibližná vzdálenost: 3 km

  Další informace: wikipedia.org, interregion.cz, hrubaskala.cz

  Hrad Vranov a jeho Pantheon

  Hrad Vranov a jeho PantheonJedete-li po silnici od Turnova směrem na Železný Brod, projíždíte obcí Malá Skála. Najednou se před vámi objeví skutečná velká skála, na ní malý kostelík a vyhlídka. Prostě nádhera, uvidíte, že vás to tam nahoru bude samo lákat i přes tu výšku, kterou musíte zdolat.

  Přibližná vzdálenost: 15 km

  Další informace: vranov-pantheon.org

  Hrad Frýdštejn

  Hrad FrýdštejnHlavní dominantou hradu Frýdštejn je velká hradní věž, postavená na nejvyšším skalisku tak, aby bylo možno obhlídnout široké okolí. Vzhledem k tomu, že ve hradě bylo málo prostoru bylo skála provrtána řadou světniček a sklepů. Za zvláštní pozornost stojí světnička vytesaná jižně od hlavní věže, kde výklenek ve stěně i oltář naznačují, že jde o někdejší kapli a prostor.

  Přibližná vzdálenost: 15 km

  Další informace: frydstejn.cz

  Zámek Hrubý Rohozec

  Zámek Hrubý RohozecHrubý Rohozec byl založen ve 2. pol. 13. stol. a několikrát byl přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů. Dnes je přístupný veřejnosti. Vedle dochovaných původních interiérů se zde návštěvník může seznámit s vývojem bytového interiéru a módy v posledních čtyřech stoletích.

  Přibližná vzdálenost: 5 km

  Další informace: hruby-rohozec.eu

  Zámek Sychrov

  Zámek SychrovBarokní zámek byl postaven v l. 1690-1693 rytířem Lamote z Frintroppu na místě gotické tvrze. V minulém století byl přestavěn a rozšířen v romantické novogotice. K zámku přiléhá 26 ha park v anglickém stylu s bohatou kolekcí domácích i zahraničních dřevin. V jižní části parku je situována stálá expozice dravců, v případě příznivého počasí se konají ukázky jejich výcviku. K dipozici je i zámecká restaurace.

  Přibližná vzdálenost: 15 km

  Další informace: zamek-sychrov.cz

  Další

  Hrad Valečov: bosen-obec.cz/valecov

  Hrad Zvířetice: hrady.dejiny.cz/zviretice

  Zámek Humprecht: sobotka.cz/zamek-humprecht

  Další zajímavosti

  Kacanovy - Kopicův statek

  Kopicův statek - KacanovyKopicův statek je památkově chráněná roubená usedlost s patrovým domem a pavlačí z 19. století nacházející se na planině uprostřed hruboskalských lesů nedaleko od osady Kacanovy. Zajímavostí je práce Vojtěcha Kopice, sochaře-samouka, který vytvořil v letech 1940 až 1978 v okolních skalách známou sochařskou galerii. Do skal jsou pod širým nebem vytesal reliéfy a postavy z českých dějin, doplněné verši.

  Přibližná vzdálenost: 2 km

  Další informace: wikipedia.org, craj.info

  Muzeum Českého ráje v Turnově

  Muzeum Českého ráje v TurnověOd roku 1886 shromažďuje Muzeum Českého ráje v Turnově doklady o kulturním a dějinném vývoji regionu i města. Bohaté sbírky tvoří fondy archeologie, etnologie, mineralogie, historie, umění a archiválií. To, čím se turnovské muzeum vymyká z řady regionálních vlastivědných muzeí, je jeho specializace na dokumentaci, zpracování a sběr drahých kamenů.

  Přibližná vzdálenost: 5 km

  Další informace: muzeum-turnov.cz

  Škoda Auto Muzeum - Mladá Boleslav

  Škoda Auto Muzeum - Mladá BoleslavŠkoda vyrábí auta už déle než 100 let. Jen čtyři automobilky na celém světě se mohou pyšnit tak dlouhou a nepřerušenou tradicí. Podívejte se do světa prvních automobilů, závodních nadšenců a vynálezců. Vydejte se časem do devatenáctého století, sáhněte si na svou vlastní historii a nakonec nahlédněte do možné budoucnosti. Pokud by někdo sestavil stroj času, pak by cestování v něm připomínalo návštěvu Škoda Auto Muzea.

  Přibližná vzdálenost: 30 km po dálnici

  Další informace: skoda-auto.com

  Website Monitored by www.dotcom-monitor.com