Ubytování Český ráj - Kacanovy

 • Česky
 • English
 • Deutch
 • Úvod
 • Apartmány a ceny
 • Kontakty a mapa
 • Fotogalerie
 • Zajímavosti v okolí
 • Aktivní odpočinek
 • Chráněná krajinná oblast Český ráj

  Chráněná krajinná oblast Český ráj je nejstarším velkoplošných chráněným územím v České republice. Všem svým návštěvníkům nabízí přírodní dědictví v podobě mnoho neopakovatelných přírodních scenérií, jako například hruboskalské skalní město, hluboké lesy či soustavy rybníků pečlivě zasazených do okolní krajiny.

  Charakteristickou krajinnou scenérii poté dotváří oblíbené hrady a zámky, jako vystřižené z klasických pohádek či historických filmů.

  Přírodní zajímavosti

  Mezi nejvíce vyhlášené přírodní zajímavosti Českého ráje patří pískovcové skalní masivy. Dále se zde nachází zajímavé vyhlídky, rozsáhlé lesy, rybníky a další zajímavosti.

  Hruboskalské skalní město

  Pověstné skalní město s více než 400 věžemi, dosahujícími výšek až 55 m, nabízí krásnou procházku. Řady nádherných vyhlídek i rozložitý masiv Čertovy ruky s archeologickými nálezy pravěkého hradiště. Prohlídku skal je možné spojit s návštěvou zámku Hrubá Skála, hradu Valdštejn či Lázní Sedmihorky.

  Přibližná vzdálenost: 3 km

  Další informace: hruboskalsko.cz

  Prachovské skály

  Prachovské skály patří k takovým oblastem České republiky, které má každý z nás tak trochu v povědomí. Jsou součástí toho, jak vnímáme svou zemi, jsou jedním z míst, kam jezdíme již od dětství na školní výlety podobně jako do Národního muzea, Národního divadla, nebo třeba do Kutné Hory.

  Přibližná vzdálenost: 23 km

  Další informace: prachovskeskaly.com

  Příhrazské skály - Drábské světničky

  Toto dnes hojně výletníky i horolezci navštěvované místo byl kdysi skalní a strážný hrad. Přestože Drábské světničky nejsou žádným architektonickým skvostem, při procházce mezi skalami si báječně odpočinete a "vyvětráte hlavu". Ze skal je nádherný výhled na okolí.

  Přibližná vzdálenost: 13 km

  Další informace: wikipedia.org, interregion.cz

  Suché skály

  Ostře rozeklaný hřeben skal 1,5 km nad Malou Skálou naproti Vranovskému hřebeni, s nímž tvoří jednu linii. Skalní masiv z tvrdého cenomanského pískovce byl nad zemský povrch vyzdvižen a postaven do svislé polohy při alpinsko-himalajském vrásnění. Díky jejich tvaru se Suchým skalám říká také Kantorovy varhany nebo Maloskalské dolomity.

  Přibližná vzdálenost: 15 km

  Další informace: wikipedia.org, interregion.cz

  Hrady, zámky a zříceniny

  V nejbližším okolí se nachází mnoho zajímavých historických staveb, které stojí za návštěvu. Mezi nejzajímavější a nejznámější patří:

  Hrad Kost

  Hrad Kost byl postaven ve 14.století. Prvním majitelem hradu byl Beneš z Vartemberka. O další rozšíření hradu se následně zasloužili Zajícové z Hazmburka, Šelemberkové, Bibrštejnové a Popelové z Lobkovic. V dnešní době je hrad Kost označován za nejzachovalejší gotický hrad s atraktivní polohou na skále v údolí Českého ráje.

  Přibližná vzdálenost: 10 km

  Další informace: kinskycastles.com

  Hrad Trosky

  Hrad Trosky je jedním z nejnavštěvovanějších hradů v České republice. Tato památka je zasazena do malebné krajiny Českého ráje. Za příznivého počasí lze odsud spatřit např. města Prahu, Mladou Boleslav, Turnov i Rovensko p. T., dále České středohoří, Lužické a Jizerské hory, Krkonoše, velkou část Českého ráje.

  Přibližná vzdálenost: 15 km

  Další informace: trosky.cz

  Hrad Valdštejn

  Hrad Valdštejn stojí v srdci Českého ráje na západním okraji hruboskalského skalního města, v kraji divukrásných skal. Byl založen kolem roku 1260 Jaroslavem z Hruštice z rodu Markvarticů, předků pánů z Valdštejna. Výjimečnou hodnotu má kamenný most s barokními sochami a kaple sv. Jana Nepomuckého s obrazem Jana Křtitele.

  Přibližná vzdálenost: 3 km

  Další informace: hrad-valdstejn.cz

  Zámek Hrubá Skála

  Hrubá Skála je romantický zámek ze 14. století stojící na mohutných pískovcových skaliscích uprostřed lokality Český ráj. Zámecká vyhlídková věž nabízí nádherný rozhled na Český ráj a okolí. Vyzkoušejte zámecký restaurant s vlastním vinným archivem v gotickém sklepě nebo kavárnu s letní terasou na hradbách s výhledem na Český ráj. Pravidelný letní kulturní program - scénický šerm, hudební odpoledne, piano večery, tance, výstavy, adrenalinové sporty.

  Přibližná vzdálenost: 3 km

  Další informace: wikipedia.org, interregion.cz, hrubaskala.cz

  Hrad Vranov a jeho Pantheon

  Jedete-li po silnici od Turnova směrem na Železný Brod, projíždíte obcí Malá Skála. Najednou se před vámi objeví skutečná velká skála, na ní malý kostelík a vyhlídka. Prostě nádhera, uvidíte, že vás to tam nahoru bude samo lákat i přes tu výšku, kterou musíte zdolat.

  Přibližná vzdálenost: 15 km

  Další informace: vranov-pantheon.org

  Hrad Frýdštejn

  Hlavní dominantou hradu Frýdštejn je velká hradní věž, postavená na nejvyšším skalisku tak, aby bylo možno obhlídnout široké okolí. Vzhledem k tomu, že ve hradě bylo málo prostoru bylo skála provrtána řadou světniček a sklepů. Za zvláštní pozornost stojí světnička vytesaná jižně od hlavní věže, kde výklenek ve stěně i oltář naznačují, že jde o někdejší kapli a prostor.

  Přibližná vzdálenost: 15 km

  Další informace: frydstejn.cz

  Zámek Hrubý Rohozec

  Hrubý Rohozec byl založen ve 2. pol. 13. stol. a několikrát byl přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů. Dnes je přístupný veřejnosti. Vedle dochovaných původních interiérů se zde návštěvník může seznámit s vývojem bytového interiéru a módy v posledních čtyřech stoletích.

  Přibližná vzdálenost: 5 km

  Další informace: hruby-rohozec.eu

  Zámek Sychrov

  Barokní zámek byl postaven v l. 1690-1693 rytířem Lamote z Frintroppu na místě gotické tvrze. V minulém století byl přestavěn a rozšířen v romantické novogotice. K zámku přiléhá 26 ha park v anglickém stylu s bohatou kolekcí domácích i zahraničních dřevin. V jižní části parku je situována stálá expozice dravců, v případě příznivého počasí se konají ukázky jejich výcviku. K dipozici je i zámecká restaurace.

  Přibližná vzdálenost: 15 km

  Další informace: zamek-sychrov.cz

  Další

  Hrad Valečov: bosen-obec.cz/valecov

  Hrad Zvířetice: hrady.dejiny.cz/zviretice

  Zámek Humprecht: sobotka.cz/zamek-humprecht

  Další zajímavosti

  Kacanovy - Kopicův statek

  Kopicův statek je památkově chráněná roubená usedlost s patrovým domem a pavlačí z 19. století nacházející se na planině uprostřed hruboskalských lesů nedaleko od osady Kacanovy. Zajímavostí je práce Vojtěcha Kopice, sochaře-samouka, který vytvořil v letech 1940 až 1978 v okolních skalách známou sochařskou galerii. Do skal jsou pod širým nebem vytesal reliéfy a postavy z českých dějin, doplněné verši.

  Přibližná vzdálenost: 2 km

  Další informace: wikipedia.org, craj.info

  Muzeum Českého ráje v Turnově

  Od roku 1886 shromažďuje Muzeum Českého ráje v Turnově doklady o kulturním a dějinném vývoji regionu i města. Bohaté sbírky tvoří fondy archeologie, etnologie, mineralogie, historie, umění a archiválií. To, čím se turnovské muzeum vymyká z řady regionálních vlastivědných muzeí, je jeho specializace na dokumentaci, zpracování a sběr drahých kamenů.

  Přibližná vzdálenost: 5 km

  Další informace: muzeum-turnov.cz

  Škoda Auto Muzeum - Mladá Boleslav

  Škoda vyrábí auta už déle než 100 let. Jen čtyři automobilky na celém světě se mohou pyšnit tak dlouhou a nepřerušenou tradicí. Podívejte se do světa prvních automobilů, závodních nadšenců a vynálezců. Vydejte se časem do devatenáctého století, sáhněte si na svou vlastní historii a nakonec nahlédněte do možné budoucnosti. Pokud by někdo sestavil stroj času, pak by cestování v něm připomínalo návštěvu Škoda Auto Muzea.

  Přibližná vzdálenost: 30 km po dálnici

  Další informace: skoda-auto.com

  Website Monitored by www.dotcom-monitor.com